Je třeba zachránit říši pohádek „Za devatero horami 2017

VIDEA Z TÁBORA ZDE: Za devatero horami 2017 – videa


I o letošních prázdninách pořádal náš občanský spolek pro hněvotínské děti letní týdenní pobytový tábor. Předcházející dva ročníky jsme společně s dětmi prožili v areálu firmy STAN-Žďárský Potok u Rýmařova. Bohužel penzion RELAXA s kapacitou 80 lůžek byl pro naši táborovou skupinu již poněkud těsný, a proto jsme oslovili vedení Univerzity Palackého v Olomouci a požádali jej o možnost pronájmu rekreačního střediska PASTVINY, které nabízí ubytování ve vytápěných chatkách a poskytuje perfektní zázemí pro dětský tábor včetně stravování. Naše prosby pan rektor  Jaroslav Miller vyslyšel,  a tak po vzájemném podání ruky v říjnu minulého roku mohly být započaty přípravy pro 3.ročník zážitkového tábora s pohádkovým tématem „ZA DEVATERO HORAMI“.

V tomto roce se tedy celoroční přípravy podřizovaly tématu „BYLO, NEBYLO, za devatero horami …. Náš osvědčený pohádkář Stanislav Ošťádal perfektně připravil celotáborový příběh, jehož průvodci se staly známé pohádkové postavy Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ovšem v našem pojetí dostaly tyto postavy nová moderní jména- Ajfel, Drobek a Bystroň. Dětem byl jejich prostřednictvím vyprávěn tajemný příběh o říši pohádek, kde vládne král z dračího rodu, má dvě spanilé dcery, ovšem objeví se zlý a krutý čaroděj, který chce princeznu za ženu.  Úkol pro 90 rytířů seskupených v 6 družinách je jasný – ochránit  Praknihu pohádek, zahnat čarodějnice a 5m dlouhého draka, osvobodit princezny a vrátit pohádky dětem!  Úkol to není snadný, děti na své cestě potkávají mnoho pohádkových postav, plní nemálo úkolů a překonávají tisíce překážek v okolních hlubokých lesích Orlických hor. Mladí rytíři si vyrobili ochranné štíty, skupinové bojové vlajky či si osedlali své (papírové)koně. Do klání byli oděni do brnění (triček s potiskem) od firmy DDsport. Za záchranu pohádkové říše pak byli rytíři odměněni pokladem, kde je krom sladkostí a reklamních předmětů nejvíce potěšila nadílka spinnerů.

Jsme opravdu rádi, že se opět vyplatilo táhnout za jeden provaz  a „dílo se tak opět podařilo“, dětem při návratu zářila očka a my jsme je mohli ve zdraví vrátit všechny zpět ke svým rodinám. Jménem vedení  spolku ProVás Hněvotín,z.s. děkuji všem vedoucím tábora, podporovatelům a sponzorům spolku bez kterých by nebylo možné dosáhnout takové úrovně.

HLAVNÍ VEDOUCÍ: Petr Niessner
PROGRAMOVÍ VEDOUCÍ: Stanislav Ošťádal a Milan Krejčí
ZRAVOTNICE TÁBORA: Lucie Přikrylová a Ludmila Hejtmánková
VEDOUCÍ TÁBORA :  Hana Ošťádalová, Markéta Dulovcová, Radovan Psotka, Radka a Jaromír Dudovi, Kamila Motzke, Milan Horák, Karin Skácelová, Pavel Dostálík, Marcele Piňosová, Ilona Niessnerová, Petr Krejčí
KAMERA ,FOTO + WEB A FILM: Adam Niessner a Veronika Psotková
TECHNICKÁ PODPORA A DOPRAVA: Miroslav a Marek Dorazilovi

 

To Top