VÝLET

S nadcházejícím jarem vždy přicházíme s nabídkou zábavných a zároveň i poučných výletů po krásách naší vlasti. A to jak pro děti, tak pro jejich rodiče nebo prarodiče. Objednaný autobus vás doveze na místa nečekaná a zajímavá, prostě na takový výlet za hranice všedních dní… správné výlety PRO VÁS!

Dokumenty pro výlet:

 

A kam jsme již vyrazili?

Peklo Čertovina & Pohádková vesnička Podlesíčko

Náš první výlet nás v dubnu 2018 zavedl až do pekla! Přesněji do unikátního projektu Peklo Čertovina, který nemá ve světě obdoby. Samotní pekelníci v dokonalých kostýmech nás provedli rozlehlým peklem, ukázali nám, jak se stravují, jak tráví volný čas a kde má trůn samotný Lucifer. Celá prohlídka byla plná překvapení a peprného humoru, který je čertovské chásce vlastní. Po prohlídce jsme využili služeb pekelné restaurace, kde jsme se tak dobře najedli, že se nám z pekla ani nechtělo. Peklo Čertovina doporučujeme k návštěvě rodinám s dětmi – zejména děti budou mít z prohlídky zážitek na celý život.

Peklo Čertovina – oficiální web

Náš výlet dále pokračoval do pohádkové vesnice Podlesíčko. Společně s vodníkem a čarodějnicí Kanimůrou jsme prohlédli všechny pohádkové chaloupky, které slouží i k ubytování hostů hotelu Podlesí, který stojí v jejich sousedství. Areál se stále rozrůstá, přibývají nové chaloupky a každý rok se zde pořádají všemožné akce pro děti – doporučujeme navštívit!

Vesnička Podlesíčko – oficiální web

 

 

 

 

KOVOZOO, Archeoskanzen Modrá & Živá voda

Druhý výlet jsme v květnu 2019 směřovali do okolí Starého Města u Uherského Hradiště. První zastávkou byl unikátní projekt tzv. KOVOZOO. Děti i dospělí si mohli prohlédnout mnoho druhů exotických zvířat sestavených ze starých a nepotřebných kovových součástek, které tímto našly nový význam. V KOVOZOO jsme tak potkali kovové lvy, pštrosy, krokodýly, žirafy, slony nebo i plejtváka! To vše v areálu firmy KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., která se zabývá sběrem, výkupem a zpracováním železného šrotu. Jako bonus si v tomto areálu můžete prohlédnout i hasičská vozidla, vlakové vagony nebo třeba letadlo! Celý areál rozhodně stojí za návštěvu, což můžeme dosvědčit i my!

KOVOZOO – oficiální web

Naše kroky dále vedly do vesničky Modrá u Velehradu. Zde jsme navštívili archeoskanzen, ve kterém jsme se přenesli do dob Velké Moravy. Dobové obydlí s kompletním vybavením, rozhledna poskytující výhled na celý areál a všude pobíhající domácí zvířata – to vše dává celému areálu skanzenu krásnou atmosféru a návštěvníci si tak mohou připadat jako skuteční cestovatelé časem.

Archeoskanzen Modrá – oficiální web

Výlet jsme zakončili hned vedle archeoskanzenu. Zde se totiž nachází expozice sladkovodní fauny a flóry Živá voda. Výletníky z Hněvotína zaujal zejména hlavní tahák areálu – 8 metrů dlouhý podvodní tunel, který se nachází 3,5 metrů pod hladinou a poskytuje zcela nový pohled na život v rybníce. Všude kolem proplouvají všemožné druhy ryb – od kaprů, cejnů až po jesetery. Expozice má i venkovní část, kde se návštěvníci prošli kolem rybníků a mohli se pokochat výhledem na výběh praturů – zvířat, které tuto oblast obývali před mnoha staletími.

Živá voda – oficiální web

 

A kam to bude příště? Sledujte náš web a vše se včas dozvíte!

To Top