V létě 2016 čekala odvážné astronauty „Vesmírná odysea

↓ Videa z tábora naleznete níže na stránce. ↓


 

 

VEDOUCÍ TÁBORA: Milan Krejčí, Stanislav a Hana Ošťádalovi, Daniel Hulík, Radovan Psotka, Radka a Jaromír Dudovi, Kamila Motzke, Petr Krupáš, Pavel Dostálík, Lucie Přikrylová, Michaela Horáčková, Michal Müller, Marcela Piňosová, Lucie Skácelová a Petr Niessner.

ZRAVOTNICE TÁBORA: Helena Slintáková & Zuzana Plucnarová

KAMERA, FOTO + WEB: Adam Niessner & Veronika Psotková

O letních prázdninách 2016 jsme opět vyrazili s 85-ti dětmi a 20-ti vedoucíma na 2. ročník pobytového hněvotínského tábora. Po loňském indiánském putování prérií jsme se v srpnu vydali hledat mimozemské civilizace – téma neslo název VESMÍRNÁ ODYSEA. V letošním roce byl ze strany rodičů a dětí takový zájem, že byla překročena kapacita pensionu RELAXA a šest vedoucích bylo nakonec ubytováno v zapůjčeném vojenském stanu.

Společně s dětmi jsme se přenesli do vesmírných dálek, kde jsme se pod vedením tří galaktických průvodců – velkého Manshi, ufona NiPeho a droida AD-007 – vydali na pomoc velké radě Urdan, která se dostala do konfliktu se záškodnickými Replikátory. Tito vesmírní zloduši zaútočili na hvězdnou bránu u planety Edora. Hrozilo tak selhání jejího ochranného štítu, což by ohrozilo mírumilovnou civilizaci Edoranů. K opravě bylo nutné získat vzácné Trinium – děti se tak po rozdělení do šesti barevně odlišených posádek vydaly tento vzácný materiál hledat a následně jej dopravit na planetu Edora.

Během celého týdne posádky plnily rozmanité úkoly – budovaly vlastní mezigalaktické sondy, které následně s vybraným členem posádky vyslaly na zkušební let, získávaly od Replikátorů ukradené zásoby, vyráběly vlastní navigační systém, zachraňovaly nezvěstné a zraněné na planetě Vorasch, na níž následně objevovaly nové druhy flory a fauny, popsaly je a představily ostatním. Nechyběla ani noční hra, tentokrát ve formě hledání souhvězdí. Vrcholem týdne byl průzkumný let na planetu BO1280 (tedy na výlet podél toku Bílé Opavy až na Ovčárnu) a v závěru týdne pak celodenní táborová hra, během které bylo potřebné Trinium úspěšně doručeno Edoranům. Replikátoři byli posádkami zajati a po zásluze potrestáni – respektive vykoupáni v bazénu. 

Dobrá věc se posádkám podařila a po závěrečné mezigalaktické schůzi, během které byli ti nejlepší členové posádek oceněni cenou SPACEMAN TÝDNE, jsme se všichni úspěšně vrátili zpátky na planetu Zemi. 

Za spolek děkujeme všem vedoucím, kteří se po dobu 168 hodin odpovědně starali o celou naši cennou posádku. Jsme rádi, že v naší obci žijí také lidé, kteří jsou ochotni v osobním volnu s radostí a bez nároku na odměnu vytvořit pro naše děti opravdu nezapomenutelné zážitky. Naší společnou odměnou jsou rozzářené oči dětí a také vaše pochvalné e-maily a vzkazy, které nás těší a vhání nám tak optimismus do žil. Děkujeme vám za ně a už nyní se všichni těšíme na společně strávené chvíle při dalších spolkových akcích. Závěrem také děkuji všem sponzorům a podporovatelům spolku, neboť bez jejich pomoci by nebylo opravdu možné zrealizovat tábor na takové technické úrovni.

VIDEA z táborových dní:

GALERIE: Jednotlivé vesmírné posádky


Článek ze Zpravodaje obce Hněvotína:

To Top