Léto 2020 se neslo v duchu čar a kouzel „Abra Dabra

↓ Videa z tábora naleznete níže na stránce. ↓


 

 

Hlavní vedoucí: Petr Niessner

Programoví vedoucí: Petr Niessner, Irena & Martin Skácelovi

Zdravotnice tábora: Lucie Přikrylová & Ludmila Hejtmánková

„Průvodce“ táborovým týdnem (Merlin): Martin Skácel

Vedoucí tábora: Hana Ošťádalová, Robert Parma, Ilona Niessnerová, Petr Krejčí, Petra Bartáková, Andrej Tomaščák, Kamila Motzke, Tomáš Svoboda, Markéta Dulovcová, David Slouka, Petr Niessner, Lukáš Koníček

Kamera, fotky + správa webu: Adam Niessner, Jiří Mlynář, Daniel Pospíšil

Technická podpora a doprava: Irena Skácelová, Helena Dvořáková, Miroslav Dorazil, Marek Dorazil, Marcel Motzke, Roman Piňos

I přes dobu „covidovou“ jsme se i v srpnu 2020 vrátili do areálu Pastviny Univerzity Palackého v Olomouci. Tentokrát se však tento areál proměnil v kouzelnickou školu v Rukavicích nad Pastvinou. Ještě aby ne, když šestý ročník tábora nesl příznačný název Abra Dabra a předznamenal tak, že se děti mohly těšit na týden plný kouzel.

Kouzelnický express všechny děti přivezl do kouzelnické školy, kde byly vševědoucím mluvícím kloboukem rozděleny do jednotlivých kolejí. Každá z kolejí nesla název dle zvířete – Hadi, Sovy, Štíři, Ještěrky a Netopýři. Děti následně dostaly za úkol vytvořit svá týmová kouzelnická zaklínadla – večer s nimi seznámily hlavního učitele čaroděje Merlina. Ten byl, společně se školníkem Filchem a kouzelníkem Pokustónem, hlavním průvodcem kouzelnického týdne.Vědět o sobě však dali zlí duchové, kteří Merlina prokleli a ten se tak každé ráno probudil v hlubokém lese zakletý do jednoho ze zlých čarodějů (Lesomora, Ohniváka, Aladina, Čáryfuka a Zemětřasa). Vždy jedno z družstev se tak muselo vypravit na cestu, Merlina najít a osvobodit. To se naštěstí všem podařilo. Za každé vysvobození děti obdržely od zlých duchů jeden z klíčů k pokladu. Situace nám v průběhu týden dokonce dovolila i zajímavý výlet. Vydali jsme se do Muzea a divadla kouzel v Pardubicích a následně jsme vystoupali až k hradu Kunětická hora.

Celý táborový týden nechyběly zábavné hry a aktivity – oblíbená stavba přehrad na potoce a následný hod žábami, hod pavouků na síť, namotávání Saxaniny ruky, zbavování se zlých duchů nebo velký turnaj ve Famfrpálu. Za každou z her byly koleje odměňovány zlatými hvězdičkami, které následně připevňovaly na pláště svých vyrobených čarodějů. Ač byl výkon všech kolejí po týden vyrovnaný, nejlépe si vedl tým zelených Sov, který nakonec celý tábor vyhrál! Nutno podotknout, že ve finále vyhrály všechny týmy – zlé duchy se podařilo porazit, Merlin byl vysvobozen a všichni tak dostali svou část ze zaslouženého pokladu. Ještě předtím se 25 vybraných dětí představilo v rolích kouzelníků a během velkolepého představení předvedlo různé kouzelnické triky všem ostatním táborníkům.

I letos se tak, i přes původní obavy z vývoje epidemiologické situace, podařilo uspořádat další z nezapomenutelných táborových týdnů, ze kterého si děti odvezly mnoho zážitků a krásných vzpomínek. Jménem spolku ProVás Hněvotín, z.s. děkujeme všem vedoucím tábora, podporovatelům a sponzorům spolku, bez kterých by zkrátka nebylo možné dosáhnout takové úrovně!

VIDEA z táborových dní:

GALERIE: Jednotlivé kouzelnické koleje


Článek ze Zpravodaje obce Hněvotína:


To Top