Cesta kolem světa v našem podání aneb „Cestou necestou

↓ Videa z tábora naleznete níže na stránce. ↓


 

 

Hlavní vedoucí: Petr Niessner

Programová vedoucí: Radka Dudová

Zdravotnice tábora: Lucie Přikrylová & Ludmila Hejtmánková

„Průvodce“ táborovým týdnem (Willly Fog): Martin Skácel

Vedoucí tábora: Hana Ošťádalová, Robert Parma, Ilona Niessnerová, Lukáš Koníček, Markéta Budinová, Pavel Dostálík, Miroslava Kočí, Jaromír Duda, Kamila Motzke, Petr Budina, Markéta Dulovcová, Milan Horák

Kamera, fotky + správa webu: Adam Niessner & Samuel Duda

Technická podpora a doprava: Irena Skácelová, Miroslav Dorazil, Radek Kwaczek, Marcel Motzke, Tomáš Svoboda

 

I v dalším roce 2019 jsme se s naším letním táborem vrátili do areálu Pastviny Univerzity Palackého v Olomouci. Ovšem, tehdy jsme nezůstali jen ve zmíněném areálu, ale procestovali jsme doslova celý svět – vydali jsme se totiž na Cesty necesty, aneb na „CST KLM SVT“.

Všechno to začalo jedinou sázkou mezi Willy Fogem a bankéři – Willy se vsadil, že je schopen procestovat celý svět za pouhý týden! Na tuto dobrodružnou cestu se k němu připojilo na 80 hněvotínských dětí a všichni moc dobře věděli, že tato cesta nebude zcela jednoduchá. Už jen proto, že se jim snažili vítězství v sázce překazit záškodníci z řad vrcholných světových politiků (Donald Trump, Kim Jong Un, Vladimir Putin, ale i Mr. Bean). Willy Fog, spolu se svým pomocníkem Barnabášem a princeznou Romy, kterou spolu s dětmi osvobodil na počátku celé cesty, se však zastavit nenechal.

Prostřednictvím různých úkolů a rébusů se děti během týdne podívaly do všech koutů světa – prošly se po africké Sahaře, navštívily britskou královnu, lovily bumerangem v Austrálii, pluly na ledovcích v Antarktidě, stavěly fjordy ve Skandinávii, zahrály si na kovboje v Americe nebo třeba budovaly Velkou čínskou zeď. Stejně jako u předchozích táborů, nechyběl zajímavý výlet, který si všechny děti užily – vypravili jsme se totiž na safari do Dvora Králové nad Labem.

V závěru týdne čekala na cestovatele významná zkouška – najít záhadný poklad, střežený kdesi v lesích tajemnou indiánkou. Ač nám počasí ten den zcela nepřálo, poklad byl přeci jen objeven a každý z cestovatelů z něj obdržel svůj podíl. To už byl ale nejvyšší čas vrátit se zpět do Londýna (aneb Hněvotína), kde už netrpělivě čekali bankéři, zda Willy svou sázku prohraje. K jejich smůle to ale naši cestovatelé přeci jen stihli – projeli celý svět přesně za týden a Willy tak obdržel vyhrané peníze!

Opět lze použít naši oblíbenou frázi, že se vyplatilo „táhnout za jeden provaz“ a připravit pro děti další nezapomenutelný tábor, ze kterého si budou odvážet spoustu příjemných a zábavných vzpomínek. Jménem spolku ProVás Hněvotín, z.s. děkuji všem vedoucím tábora, podporovatelům a sponzorům spolku, bez kterých by zkrátka nebylo možné dosáhnout takové úrovně!

VIDEA z táborových dní:

GALERIE: Jednotlivá kontinentová družstva


Článek ze Zpravodaje obce Hněvotína:

To Top