VÝLET

S nadcházejícím jarem vždy přicházíme s nabídkou zábavných a zároveň i poučných výletů po krásách naší vlasti. A to jak pro děti, tak pro jejich rodiče nebo prarodiče. Objednaný autobus vás doveze na místa nečekaná a zajímavá, prostě na takový výlet za hranice všedních dní… správné výlety PRO VÁS!

Dokumenty pro výlet:

A kam jsme již vyrazili

Peklo Čertovina & Pohádková vesnička Podlesíčko

Náš první výlet nás v dubnu 2018 zavedl až do pekla! Přesněji do unikátního projektu Peklo Čertovina, který nemá ve světě obdoby. Samotní pekelníci v dokonalých kostýmech nás provedli rozlehlým peklem, ukázali nám, jak se stravují, jak tráví volný čas a kde má trůn samotný Lucifer. Celá prohlídka byla plná překvapení a peprného humoru, který je čertovské chásce vlastní. Po prohlídce jsme využili služeb pekelné restaurace, kde jsme se tak dobře najedli, že se nám z pekla ani nechtělo. Peklo Čertovina doporučujeme k návštěvě rodinám s dětmi – zejména děti budou mít z prohlídky zážitek na celý život.

Peklo Čertovina – oficiální web

Náš výlet dále pokračoval do pohádkové vesnice Podlesíčko. Společně s vodníkem a čarodějnicí Kanimůrou jsme prohlédli všechny pohádkové chaloupky, které slouží i k ubytování hostů hotelu Podlesí, který stojí v jejich sousedství. Areál se stále rozrůstá, přibývají nové chaloupky a každý rok se zde pořádají všemožné akce pro děti – doporučujeme navštívit!

Vesnička Podlesíčko – oficiální web

 

 

 

 

KOVOZOO, Archeoskanzen Modrá & Živá voda

Druhý výlet jsme v květnu 2019 směřovali do okolí Starého Města u Uherského Hradiště. První zastávkou byl unikátní projekt tzv. KOVOZOO. Děti i dospělí si mohli prohlédnout mnoho druhů exotických zvířat sestavených ze starých a nepotřebných kovových součástek, které tímto našly nový význam. V KOVOZOO jsme tak potkali kovové lvy, pštrosy, krokodýly, žirafy, slony nebo i plejtváka! To vše v areálu firmy KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., která se zabývá sběrem, výkupem a zpracováním železného šrotu. Jako bonus si v tomto areálu můžete prohlédnout i hasičská vozidla, vlakové vagony nebo třeba letadlo! Celý areál rozhodně stojí za návštěvu, což můžeme dosvědčit i my!

KOVOZOO – oficiální web

Naše kroky dále vedly do vesničky Modrá u Velehradu. Zde jsme navštívili archeoskanzen, ve kterém jsme se přenesli do dob Velké Moravy. Dobové obydlí s kompletním vybavením, rozhledna poskytující výhled na celý areál a všude pobíhající domácí zvířata – to vše dává celému areálu skanzenu krásnou atmosféru a návštěvníci si tak mohou připadat jako skuteční cestovatelé časem.

Archeoskanzen Modrá – oficiální web

Výlet jsme zakončili hned vedle archeoskanzenu. Zde se totiž nachází expozice sladkovodní fauny a flóry Živá voda. Výletníky z Hněvotína zaujal zejména hlavní tahák areálu – 8 metrů dlouhý podvodní tunel, který se nachází 3,5 metrů pod hladinou a poskytuje zcela nový pohled na život v rybníce. Všude kolem proplouvají všemožné druhy ryb – od kaprů, cejnů až po jesetery. Expozice má i venkovní část, kde se návštěvníci prošli kolem rybníků a mohli se pokochat výhledem na výběh praturů – zvířat, které tuto oblast obývali před mnoha staletími.

Živá voda – oficiální web

 

 

 

Dinopark Ostrava

Po dvouleté covidové pauze jsme se v květnu 2022 vypravili v čase do období druhohor. V malebném údolí bývalého lomu a jeho okolí se na 35 ha nachází přes 70 modelů pravěkých ještěrů. Účastníci našeho zájezdu zejména ocenili možnost projížďky Dinoexpresem, jehož trasa vedla po nejzajímavějších tvorech parku. Děti zaujala působivá projekce krátkého filmu v 3D Kině nebo atrakce nazvaná Dinohurikán. Dinopark Ostrava je velmi příjemným místem pro rodinný odpolední výlet, nachází se ve velmi atraktivním a příjemném prostředí a zábavnou formou odhalí malým i velkým mnoho zajímavého z pravěké historie naší modré planety.

DINOPARK Ostrava – oficiální web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaderná elektrárna Dukovany & Třebíč

V květnu 2024 jsme se vydali do nejstarší jaderné elektrárny v České republice, abychom se dozvěděli něco více o tom, jak funguje jaderný reaktor, na jak dlouho se uchovává jaderný odpad a jak vysoké jsou chladicí věže. V návštěvnickém centru JE Dukovany jsme se dočkali milého uvítání a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého. Největší úspěch sklidila virtuální realita, skrze kterou jsme mohli nahlédnout do nepřístupných prostor elektrárny a vyšplhat až na vrchol chladicí věže. Návštěvu Dukovan doporučujeme jak nadšencům fyziky a jaderné energetiky, tak i těm, kteří o ní vůbec nic nevědí. 

Jaderná elektrárna Dukovany – web návštěvnického centra

Historické jádro města Třebíč je od roku 2003 zapsáno na prestižním seznamu UNESCO. Zejména díky unikátní dochované židovské čtvrti, v níž lze najít dvě synagogy, školy, lazaret nebo židovský hřbitov. Za povšimnutí stojí také goticko-románská bazilika svatého Prokopa. Nedaleko Karlova náměstí, které je svou rozlohou jedním z největších v Česku, lze navštívit vyhlídkovou věž kostela sv. Martina, z níž se naskýtá nádherný výhled na město a jeho okolí. Na oběd se pak rozhodně stavte v restauraci Třebíčanka, kterou jsme s výletníky navštívili a odcházeli jsme z ní dobře najezení. Doporučujeme do Třebíče zavítat a přesvědčit se na vlastí oči! 

Město Třebíč – oficiální web

 

 

A kam to bude příště? Sledujte náš web a vše se včas dozvíte!

To Top