Seznam akcí spolku 2010 – 2015

Streetparty – PIRÁTI (srpen 2011)

Prázdniny 2011 byly pomalu minulostí, rodiny se vrátily z dovolených a škola již klepala na „vrata“. Děti z naší obce se přesto těšily na společné  setkání se svými kamarády, kterým budou moci vyprávět  své prázdninové zážitky. Pro tuto příležitost jsme připravili sousedské setkání malých i velkých. Už v červnu jsme všem nejbližším sousedům cca z 30 RD oznámili téma pro tzv. STREETPARTY 2011, která se konala poslední srpnový víkend. Tématem letošního roku byli „PIRÁTI“. To sobotní ráno se sešlo pár zručných tatínků, aby pomohli sestavit improvizovanou LOĎ i s kormidlem, stěžněm a funkčním dělem. Děti ji pokřtily Černá Hněvperla. Kolem 14hod se začaly scházet celé rodiny v patřičných kostýmech a s důležitým proviantem. Po celou dobu plavby panovala na palubě tak bujará nálada, že veselé piráty přijela umravnit smutná PČR. Také pořád vzpomínáme i na Jiříka M., kterého po přepadení jednoho z hněvotínských ostrovů museli rodiče odvézt k doktorovi. S příchodem noci mohly děti vyrazit na stezku odvahy kolem místního potoka. Akce se vydařila, počasí přálo a my se těšíme na další ročník. Děkujeme tímto všem, co pomohli se stavbou lodě i s tvorbou příjemné atmosféry.

DIVADLO – Sněhurka a sedm trpaslíků – květen 2012

Každým rokem místní mateřská školka pořádá pro děti zahradní slavnost, kde se symbolicky loučí s předškoláky. SRPŠ při MŠ vždy připraví zábavný program pro děti i rodiče na školkovském hřišti. Pro letošní rok maminky secvičily hrané venkovní divadelní představení Sněhurka a 7 trpaslíků. Pohádka měla veliký úspěch, byla velmi vtipná a trpaslíci skvělí a dokonce přijel i princ na bílém (hnědém) opravdickém koni. Školkovská prkna co znamenají SVĚT zrodila nové hvězdy.  Děkujeme šéfce souboru Lucce Přikrylové a všem, kteří se na divadle podíleli jak tvorbou hudby, výrobou kulis či vlastním strhujícím divadelním výkonem.

Streetparty – CIRKUS (srpen 2012)

Prázdniny jsou opět ty tam, ale přípravy na setkání přátel a sousedů jsou opět v plném proudu. Shání se kostýmy a pečou se dobroty. Sobotní srpnové dopoledne jsme věnovali stavbě pomyslného šapitó, neboť letošní rok jsme z našich sousedů a přátel udělali šašky, artisty a klauny. Nejoblíbenější cirkusovou atrakcí nejen pro děti byla samozřejmě trampolína, ale dospělí se vyřádili při veřejné drezůře svých partnerů a sousedů. Opět panovala výborná nálada, na které se podílelo bezmála 60 sousedů a tentokrát se veškeré vystoupení obešlo bez úrazů. Děkujeme všem ochotným tatínkům při stavbě cirkusu a smekáme před některými artistickými výkony.

DIVADLO – Šípková Růženka (květen 2013)

Zima ještě zdaleka neskončila, ale my víme, jak čas v naší obci plyne rychle, a proto jsme se sešli s jediným cílem- rozhodnout a připravit pohádku pro letošní školkovskou  zahradní slavnost. Nápadů byla spousta a nakonec zvítězila pohádka O Šípkové Růžence, která, jak se později  ukázalo, byla z těch náročnějších, neboť jsme do scénáře zařadili  i příjezd družstva mladých hasičů opravdovou cisternou, aby řádně a odborně uhasili svíčky na narozeninovém dortu Růženky. Tento rok už bylo celé divadlo pojato více profesionálně, herečky byly ozvučeny porty , žádnému z diváků neuniklo ani slovíčko a v představení účinkovalo i více dětí. Přestože se z počátku slavnosti na nás nebe mračilo, nemohli jsme přehlédnout milé úsměvy našich nejmenších diváků, kteří po celou dobu představení fandili princi při jeho složité cestě k záchraně Růženky….a byl i polibek a probuzení.  Opět děkujeme tatínkům, kteří pomohli  vytvořit kulisy, vypravěčce a všem maminkám-herečkám a dětem. Hasiči – Děkujeme.

Streetparty –DIVOKÝ ZÁPAD (srpen 2013)

V letošním roce místní Sbor dobrovolných hasičů připravil pro naše občany na poslední  prázdninový víkend pivní slavnosti. Neboť jsme se spolupodíleli na této úspěšné dvoudenní akci, bylo nutno změnit termín konání oblíbeného sousedského setkání. S malými obavami, zda nebude již na Divokém Západě chladno, jsme indiány a kovboje sezvali do SALOONU až  7.září. Již při dopolední stavbě banky, týpí a saloonu bylo jasné, že je nám Velký Manitou nakloněn a dostaveníčko bledých a rudých tváří na jednom poli klapne bez kapky vody či krve. Opět nás přátelé z Hněvotína překvapili svou vynalézavostí  a umem  při vymýšlení kostýmů a masek. Také připravené pokrmy byly velmi chutné. Mladí indiáni a kovbojové hledali na poli zlaté valouny, aby je pak mohli směnit v bance za dolary a následně si koupit  Kolaloku. Divoký Západ má ale svá nepsaná pravidla, takže banka byla přepadena a vykradena, dolary skončili v rukou banditů, ještěže ohnivá voda nám zůstala. Setkání všech tváří bylo opět ukončeno v pozdních večerních hodinách a my se těšíme, co nám přinese příští ročník. Děkujeme pracantům při stavbě indiánské vesničky a všem, kdo přispěli k SUPER náladě a pobavení.

DIVADLO – Dlouhý, Široký a Bystrozraký (květen 2014)

Jaro a předjaří se opět neslo v duchu nácviku pohádky a přípravy zvukového doprovodu. Času je méně, než v předchozích letech, neboť většina maminek již ukončila mateřskou dovolenou a na nácvik tak bylo podstatně méně času. Jak se blížil termín zahradní slavnosti v naší školce, nervozita rostla, ale v den “D“ bylo opět vše perfektně připraveno a podporou či motivací nám všem bylo i překrásné počasí – 25C° ve stínu. Děti netrpělivě očekávaly příchod pohádkových postav, a proto honem kostýmy, vycpat Širokého, vytáhnout Dlouhého, oslepit Bystrozrakého, upravit paruky, vyzkoušet mikrofony a porty a čekáme na úvodní znělku. Pohádka měla tak veliký úspěch u dětí i rodičů, že se dočkala i svojí reprízy na akci základní školy v červnu, herečky byly dokonce i oceněny Oskarem.  Doufáme, že se jednou opět sejdeme a něco společně secvičíme.

SPORTOVNÍ DEN „GLADIÁTOR OBCE“ (červen 2014)

Souběžně s přípravou divadla pro děti jsme připravovali sportovní den obce. Naší představou bylo připravit takové odpoledne, při kterém by si každý občan mohl přijít na své. Po měsících plánování, jednání se sponzory a tvoření pravidel HER pro všechny bez rozdílu věku ležel na stole FC Hněvotín návrh zábavných HER s názvem GLADIÁTOR OBCE. Za finanční podpory  OU se 21.června 2014 ve 14 hod otevřely brány hřiště a zápasy mohly začít. Šestičlenné týmy složené z mužů, žen i dětí si vzájemně poměřily své síly v různých zábavných disciplínách. Pro nesoutěžící byl připraven doprovodný program s ukázkou tanečního i bojového umění, přistání záchranného i osobního vrtulníku. Nechyběla ukázka vojenské techniky či jízdy dětí na ponících nebo kresba na obličej. Gladiátory se v tomto roce stali členové rodin Volmutových a Krytinářových. Kingem roku se stala překvapivě „křehká“  Klaudie Kaplánková, neboť se udržela nejdéle v pomyslném sedle „ródeobalónu“. Odpoledne se vydařilo a sportovní den byl zakončen ve 22 hod večerním ohňostrojem. Společně s organizačním týmem z FC Hněvotín děkujeme všem, kdo pomohl zajistit tento náročný a úspěšný DEN.

Díky patří i sponzorům a obci za podporu.

ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU (srpen 2014)

Již třetím rokem odvážní občané reprezentují  naši obec  v tradičním závodě dračích lodí  v obci Skalička. Letos jsme se rozhodli tuto šikovnou partičku 30 spoluobčanů podpořit. Vypravili jsme se autobusem  z Hněvotína a nechali se volně inspirovat filmem Účastníci zájezdu. Sousedé a kamarádi opět překvapili, neboť dorazili k odjezdu oděni v retro stylu, který opravdu neměl chybu. Po příjezdu na přehradu ve Skaličce jsme vzbudili nemalý rozruch mezi pořadateli a návštěvníky závodu. Přivítali jsme se s našimi krajany, předali jim sousedskou zdravici ve formě 50l sudu piva a účastníkům zájezdu bylo překvapivě sděleno, že si jednu jízdu na dračích lodích mohou vyzkoušet také. Došlo tedy na bleskurychlé zaškolení posádek, navlečení rukávkům koupacích čepic a záchranných kruhů kolem pasu a za hřmotu a jásotu diváků jsme byli naloděni na vratká plavidla. Nezkušení lodní bubeníci KAREL a PAMELA nám udávali tempo a naše lodě se překvapivě rovně draly k cíli. Vyhrála sice jen jedna posádka, ale zážitek to byl opravdu nezapomenutelný a všech 40 účastníků zájezdu přežilo. Počasí bylo báječné, atmosféra výborná, co více si přát!!?

Streetparty – HOLLYWOOD (září 2014)

Námětem a inspirací pro letošní téma naší sousedské párty nám byly naše děti, neboť již pár měsíců společné běhaly po vesnici a sami si natáčely film s názvem „MUŽ S ČERNOU MASKOU“. Takto se zrodil nápad dotáhnout věci do konce a umožnit dětem prožít své hvězdné hollywoodské chvíle i v rodném Hněvotíně. Sobotní obloha zamračená a předpověď počasí špatná. Organizátoři operativně změnili plány a zapůjčili si od místních hasičů stany a letošní setkání bylo umístěno do garáže. Odpoledne byl rozvinut červený koberec a všichni s napětím očekávali, zda dorazí všechny ohlášené hvězdy. Jako první dorazila upíří rodinka z Transilvánie, dále Adamsovi, Bruce Willis s Demi, krokodýl Dundee, Pamela Anderson, Batman, ABBA, Matrick, Jack a Rose z Titanicu, Silvestr Stalone, Marfuška a mnoho a mnoho dalších slavných. Na ty naše pravé filmové hvězdy se ale stále čekalo. Až najednou před červeným kobercem zastavila opravdová 9m dlouhá bílá limuzína a z ní vyskákaly hvězdy filmu MUŽ S ČERNOU MASKOU (Tonda Breznický, Šimon Ševčik, Filip Šuta, Filip Sova a Adam Niessner). Od této chvíle se všechny přítomné ostatní hvězdy nechaly vozit limuzínou na vyhlášenou zmrzlinu do sousední vesnice Ústín. Zde byla obsluha značně zděšena z přítomnosti takových hvězd, ale také nadšena z navýšené tržby. Jakmile zatmělo, začala dlouho očekávaná premiéra filmu “MUŽ S ČERNOU MASKOU“ s úvodním slovem režiséra, za účasti umělců i šílené fanynky a nakonec byla předána filmová cena OSCAR 2014. Následovala afterparty s autogramiádou herců a rozdáváním DVD. Předpověď počasí se sice vyplnila, začalo i pršet, ale akce byla tak jedinečná, že dnes už si na špatné počasí nikdo nevzpomene. Díky HOLLYWOODE!

SPORTOVNÍ DEN „GLADIÁTOR OBCE“ II. ročník (červen 2015)

Školní rok končí a proto jsme opět v úzké  spolupráci se členy FC Hněvotín připravili již 2. ročník zábavného odpoledne pro celou rodinu s názvem GLADIÁTOR OBCE. Od 8 hod ráno se za mírného deštíku začalo na hřišti vše chystat. Ve 14hod už bylo pouze mírně zataženo a to nakonec vyhovovalo všem sportovcům. Aktivně se zapojili do soutěží v jízdě na SEGWAY,XXL stolním fotbálku, následovala střelba v PAINTBALL  ARÉNĚ a MINIFOTBÁLKU na umělce.  Letos startovala i čtyři dětská družstva, a proto bylo nutno hry přizpůsobit. Pro nesportující občany byl opět připraven bohatý doprovodný program-vystupování hněvotínských mažoretek pod vedením Radky Dudové, ukázka hasičského útoku, jízda na segway, jízda na ponících, skákací hrady, kresba na obličej, seskoky výsadkářů, zásah vojenské policie, ukázka vojenské techniky a letecké akrobacie. Největším lákadlem byla však možnost vyhlídkového letu nad Olomoucí vrtulníkem ROBINSON pro čtyři osoby. Zájemců o lety bylo tolik, že jsme po třech hodinách museli přestat přijímat žádosti o let, neboť by stroji došel letecký benzín. Letošními Gladiátory se stali: D.Hulík, H.Slintáková, L.Doležalová, A.Doležal, O.Čoček, M.Polášková. Na závěr her byl opět odpálen krásný ohňostroj. Těšíme se již nyní na další ročník, i když víme, že v roce 2016 slaví FC Hněvotín své 65.výročí, a proto zřejmě na takto nákladný DEN nebudou finanční prostředky. Děkujeme všem, co se na přípravě zábavného odpoledne podíleli vč. podpory sponzorů a OÚ Hněvotín. Děkujeme.

Streetparty – OLYMPIÁDA (srpen 2015)

Dětem našich sousedů se červnový sportovní den tak líbil, že požadovaly jeho opakování, a proto se náš sportovní referent Radek Navrátil rozhodl zorganizovat něco podobného v rámci naší pravidelné uliční streetparty. Rodiny dostaly za úkol vymyslet název svého státu, který budou na olympiádě reprezentovat, vč. výroby vlastní vlajky a transparentu svého státu. Dopolední příprava klapla opět na jedničku, počasí přálo a tak nic nebránilo tomu, než přivítat na místním tenisovém hřišti u Sovů první olympioniky. Postupně přicházeli reprezentanti SKOKÁNIE, PROVAZSKÉ REPUBLIKY, United Banana, Red VŮLL a aj.  Při slavnostním ceremoniálu byl zapálen olympijský oheň naší slavnou rodačkou Bárou Šporákovou. Poté se celá výprava vydala na slavnostní pochod naší obcí. Po návratu do sportovního areálu u Sovů jsme si rozdělili sportovní stanoviště, rozdali dětem kartičky pro zapisování jejich sportovních výkonů a olympiáda mohla začít. Kolem 19 hod jsme veškeré body sečetli a byli vyhlášeni vítězové. Jak už to na našich akcích bývá zvykem, vyhráli nakonec všichni a byli po zásluze odměněni sladkostmi. Oslava vítězů se protáhla opět do pozdních hodin a my se už nyní těšíme, co bude další rok. Děkujeme Chuanu Antoniu Radku Samarančovi a všem sousedům.

 

To Top