Je třeba zachránit říši pohádek „Za devatero horami

↓ Videa z tábora naleznete níže na stránce. ↓


 

 

HLAVNÍ VEDOUCÍ: Petr Niessner

PROGRAMOVÍ VEDOUCÍ: Stanislav Ošťádal & Milan Krejčí

ZDRAVOTNICE TÁBORA: Lucie Přikrylová & Ludmila Hejtmánková

VEDOUCÍ TÁBORA :  Hana Ošťádalová, Markéta Dulovcová, Radovan Psotka, Radka a Jaromír Dudovi, Kamila Motzke, Milan Horák, Karin Skácelová, Pavel Dostálík, Marcela Piňosová, Ilona Niessnerová, Petr Krejčí

KAMERA, FOTO + WEB: Adam Niessner & Veronika Psotková

TECHNICKÁ PODPORA A DOPRAVA: Miroslav a Marek Dorazilovi

I o letních prázdninách 2017 pořádal náš občanský spolek pro hněvotínské děti letní týdenní pobytový tábor. Předcházející dva ročníky jsme společně s dětmi prožili v areálu firmy STAN – Žďárský Potok u Rýmařova. Bohužel penzion RELAXA s kapacitou 80 lůžek byl pro naši táborovou skupinu již poněkud těsný, a proto jsme oslovili vedení Univerzity Palackého v Olomouci a požádali jej o možnost pronájmu rekreačního střediska PASTVINY, které nabízí ubytování ve vytápěných chatkách a poskytuje perfektní zázemí pro dětský tábor včetně stravování. Naše prosby pan rektor Jaroslav Miller vyslyšel,  a tak po vzájemném podání ruky v říjnu minulého roku mohly být započaty přípravy pro 3. ročník zážitkového tábora s pohádkově laděným tématem „ZA DEVATERO HORAMI“.

V tomto roce se tedy celoroční přípravy podřizovaly tématu „BYLO, NEBYLO, za devatero horami…“. Náš osvědčený pohádkář Stanislav Ošťádal perfektně připravil celotáborový příběh, jehož průvodci se staly známé pohádkové postavy Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ovšem v našem pojetí dostaly tyto postavy nová moderní jména – Ajfel, Drobek a Bystroň. Dětem byl jejich prostřednictvím vyprávěn tajemný příběh o říši pohádek, kde vládne král z dračího rodu, má dvě spanilé dcery, ovšem objeví se zlý a krutý čaroděj, který chce princeznu za ženu. Úkol pro 90 rytířů seskupených v 6 družinách je jasný – ochránit Praknihu pohádek, zahnat čarodějnice a 5 metrů dlouhého draka, osvobodit princezny a vrátit pohádky dětem! Úkol to není snadný, děti na své cestě potkávají mnoho pohádkových postav, plní nemálo úkolů a překonávají tisíce překážek v okolních hlubokých lesích Orlických hor. Mladí rytíři si vyrobili ochranné štíty, skupinové bojové vlajky či si osedlali své (papírové) koně. Do klání byli oděni do brnění (triček s potiskem) od firmy DDsport. Za záchranu pohádkové říše pak byli rytíři odměněni pokladem, kde je krom sladkostí a reklamních předmětů nejvíce potěšila nadílka v roce 2017 velmi trendujících fidget spinnerů.

Ani tentokrát jsme nepřišli o tradiční součást našich táborů – tedy o výlet. Naše rytířské družiny se vypravily až na vrcholky hor, přesněji až do mraků – navštívili jsme totiž monumentální Stezku v oblacích na Dolní Moravě. Zde jsme potkali, mimo zástupů polských turistů, také bájného pohádkového Slunečníka. Kdo měl odvahu mohl si vyšlápnout až na 55 metrů vysoký vrchol Stezky v oblacích – některé děti, ale také náš Drobek, zde překonaly svůj strach z výšek. 

Jsme opravdu rádi, že se opět vyplatilo táhnout za jeden provaz a „dílo se tak opět podařilo“, dětem při návratu zářila očka a my jsme je mohli ve zdraví vrátit všechny zpět ke svým rodinám. Jménem vedení spolku ProVás Hněvotín, z.s. děkuji všem vedoucím tábora, podporovatelům a sponzorům spolku bez kterých by nebylo možné dosáhnout takové úrovně.

VIDEA z táborových dní:

GALERIE: Jednotlivé rytířské družiny


Článek ze Zpravodaje obce Hněvotína:

To Top