3. ročník Hněvotínské olympiády 2. 9. 2023

Třetí ročník místní olympiády zakončil v sobotu 2. září letošní letní prázdniny. Nenechala si jej ujít více jak stovka soutěžících, která zavítala na místní hřiště s cílem prokázat na celkem 11 různorodých stanovištích své sportovní výkony.

U vstupu vítal sportovce, stejně jako v minulých dvou letech, stánek s nafukovací bránou, u nějž se mohli všichni účastníci zaregistrovat. Příležitost zúčastnit se měl každý – od dětí předškolního věku, přes děti školou povinné, dospělé až po seniory. Dle odevzdaných karet s výsledky se nakonec soutěžilo v 9 různých kategoriích.

Počasí organizátorům po celé odpoledne přálo. U stanovišť, která obsluhovali členové spolku TJ FC Hněvotín a další dobrovolníci, byla hlava na hlavě. Velkému zájmu se tradičně těšila jízda na SEGWAY, na oblibě neztrácely ani aktivity jako skok vysoký, hod oštěpem, florbal, basketbal, skok daleký, překážkový běh, šipky nebo vrh koulí. Nejmladší soutěžící se pak střídali například u kroketu, hodu zámotkem, hodu míče na cíl nebo jízdě na koloběžce. Po celé odpoledne byl příchozím k dispozici lidský stolní fotbal, který zajistil spolek TJ FC. Před 18. hodinou bylo sportovní klání ukončeno a záhy došlo na vyhlášení výsledků.

Zajímavým zpestřením olympiády byl příjezd závodního auta, které se účastní Rallye Dakar pod značkou místní firmy WORKOUTLAND. Zvídaví návštěvníci si jej mohli prohlédnout zvenku i zevnitř a zjistit o něm něco víc. Na tři šťastlivce z řad dětí pak čekala i okružní jízda tímto žihadlem po obvodu fotbalového hřiště. Dle jejich nadšených výrazů to pro ně byl nezapomenutelný zážitek.

Vpodvečer nastal správný čas na oblíbenou tradici, kterou je hod vejcem do dálky. Desítky dvojic zkusily své štěstí o pokoření pět let starého rekordu 52 metrů. Mnoho vajec padlo těmto pokusům za oběť, některá vajíčka ale naopak působila nezničitelně, až měli přihlížející podezření, zda nejsou předem uvařená. I taková ale nakonec skončila napadrť. Na vrchol stupňů vítězů se nakonec proházela dvojice Marek Niessner a Helena Šmídová se vzdáleností 38 metrů. Na 2. místě skončila dvojice Martin Slovák a Šimon Heider s 35 metry, na místě třetím pak dívčí dvojice Kristýna Pospíšilová a Alena Brůžková s 29 metry.

Děkujeme všem účastníkům letošního sportovního klání i všem návštěvníkům, kteří přišli na akci fandit, či jen strávit příjemné odpoledne. Velmi také děkujeme těm, kteří s přípravou a realizací akce vypomohli. Budeme se těšit opět příští rok!

To Top