Hněvotínská olympiáda a Letní kino 21. 8. 2021

V sobotu 21. srpna 2021 se uskutečnil 1. ročník Hněvotínské olympiády, který uspořádala obec Hněvotín ve spolupráci s místními spolky, tedy i se spolkem ProVás Hněvotín.

Na 120 dětí i dospělých se během odpoledne zapojilo do sportovních aktivit na celkem 11 stanovištích. V pozdějších hodinách byly slavnostně vyhlášeni vítězové ve 4 kategoriích. O kulturní vložku se svým vystoupením postarala skupina BABA, hasiči si pro děti připravili oblíbenou pěnu, spolek FC nabídl den otevřených dveří sportovního areálu. Na čtyři vylosované se usmálo štěstí a mohli se v horkovzdušném balonu vznést do oblak a pokochat se výhledem na Hněvotín a jeho okolí.

Ve večerních hodinách přišel čas na oblíbenou soutěž „Hod vajíčkem do dálky“ – rekord 52 m z roku 2018 se nikomu překonat nepodařilo. I tak byly oceněny dvě vítězné dvojce ve dvou věkových kategoriích. Ve starší to bylo za 40 metrů, v mladší za 25 metrů.

Závěr akce patřil našemu letnímu kinu Provázek, které se vrátilo po více jak roční covidové pauze. Projekci tematické pohádky Sherlock Koumes, kterou jsme pomyslně ukončili letošní detektivní téma započaté táborem Po stopách…, si nenechala ujít takřka stovka diváků. Nechybělo oblíbené občerstvení v podobě točené Z-coly, piva, popcornu a samozřejmě bramborových spirál. Celý den se o jejich přípravu a prodej starali členové našeho spolku.

Děkujeme organizátorům za uspořádání akce a všem návštěvníkům za účast. Budeme se těšit u 2. ročníku Hněvotínské olympiády!

AN

To Top