Letní kino 2016 – hlasujte pro film

Vážení  občané, děti, přátelé a kamarádi, v pátek 24.6.2016 Vás všechny srdečně zveme na první projekci letního KINA Provázek Hněvotín, jehož brány se vám otevřou ve 21. hodinv areálu místního hřiště. Zde Vám nabízíme výběr ze čtyř filmů, pro které můžete do 31.5.2016 hlasovat a určit  tak premiérový film. Slosovatelné vstupné  50,- NEBUDOU platit děti do 15 let a senioři nad 60 let. Výtěžek ze vstupného bude použit na podporu 2. letního tábora pro hněvotínské děti, který náš spolek pořádá v letošním roce od 15.-21.8. 2016 s tématem „VESMÍRNÁ ODYSEA“.Před začátkem projekceve 21.45 hod. bude vylosováno pět diváků a každý takto vylosovaný divák získá slevu 500,- z ceny pobytového tábora pro jedno dítě ze své rodiny. Pokud divák v rodině nemá řádně přihlášené dítě na letní tábor pořádaný naším spolkem, může slevu věnovat některému z přítomných řádně přihlášených dětí na tábor. V případě, že vylosovaný divák neurčí do začátku projekce 22 hod. jméno dítěte, které má získat slevu 500,-, potom tato vylosovaná slevabohužel propadá a nebudejiž uplatněna. Pro diváky bude připraveno občerstvení a posezení u tzv. pivních setů vč. stolů. Pokud máte rádi větší pohodlí, doporučujeme si přinést vlastí posed, deku či podsedáky. Nebude možno si toto půjčovat z místní restaurace. Hlasujtese svými dětmi pro oblíbený film a vyberte ten nejlepší!!! Jeden počítač – jeden hlas. Předpokládaný konec letního kina bude cca o půlnoci, za přítomné děti nesou odpovědnost rodiče. Diváci jsou povinni dodržovat provozní řád letního kina, který bude umístěn u prodeje vstupenek, především nebude do letního kina vpuštěna podnapilá osoba. Pokud bude v pátek panovat nepříznivé počasí, náhradním termínem promítání bude sobota 25.6.2016. Rozhodnutí o případném zrušení promítání bude umístěno na webu v pátek (případně v sobotu) ve 20.00 hod.


hotelFilm č.1 – Hotel Transylvánie 2

Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit…Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva – na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení – požádá „Děda“ Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají „kurz pro strašidla“. Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír – a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé – nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách.

Film č.2 – Jurský svět

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých“ živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku ClaireDearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (ChrisPratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí. Zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití.

veteraniFilm č.3 – Tři veteráni

Ve svém posledním dokončeném filmu se Oldřich Lipský vrací k pohádkovému konceptu. V příběhu o třech válečných vysloužilcích, inspirovaném literární předlohou Jana Wericha, oslavuje populární tvůrce to, co bylo pro jeho snímky vždycky příznačné – uvolněnou hravost i radost ze života.Dělostřelec Pankrác, vojenský kuchař Servác a dragoun Bimbác se po propuštění z armády bezcílně toulají světem, dostanou však příležitost, jak si polepšit. Od skřítků (z nejasných důvodů stylizovaných jako bratři Marxové) obdrží tři zázračné předměty: cylindr schopný vyčarovat jakýkoliv předmět, bezedný váček na zlaťáky a harfičku, jejímž prostřednictvím je možné si „nabrnkat“ libovolný počet sloužících. V královstvíčku Monte Albo padnou tři kamarádi do tenat krásné, leč proradné princezny Bosany a jejího ziskuchtivého královského otce. Přijdou sice o své drahocenné dary, ale skřítkové jim dají šanci potrestat zloděje a získat zpátky cylindr, váček i harfičku. V duchu příběhů, které má Zdeněk Svěrák v oblibě, se trojice přátel musí ke štěstí a radosti ze života přece jen dopracovat sama… Mezi klady nestárnoucího snímku patří i herecké výkony.

Film č.4 – Star Wars VII: Síla se probouzí

Ruka. Useknutá ruka, která přistane na pouštní planetě. Mladá členka odboje Rey a dezertér z řad imperiálních vojáků Finn ale rozpoznají světelný meč v useknuté ruce jako jeden z těch, jenž patří rytířům řádu Jedi. A tak se pokusí vrátit meč původnímu majiteli.
Jejich pátrání je vede pryč z jejich světa. Na cestě se setkávají s posádkou legendární lodi MillenniumFalcon. Han Solo, jeho žena princezna Leia a Žvejkal (Chewbacca) poznají světelný meč svého přítele LukeaSkywalkera, kterého už ale neviděli víc jak třicet let, které utekly od událostí v Návratu Jediho (1983). A tak začíná velké dobrodružství s cílem najít dávno ztraceného přítele a vrátit mu jeho světelný meč, který odpočívá v useknuté ruce. Je to jeho lidská ruka? Nebo je mechanická? To vše se včasdozví…

To Top