Letní kino 25. 5. 2018

V pátek 25. května proběhlo v pořadí již šesté promítání filmu v letním kině Provázek. Film MIMI šéf byl vybrán dětmi z nabídky 20 filmů, a protože promítání nahrávalo i velmi teplé počasí, byla účast cca 150 dětí zatím největší v historii kina. Promítací plátno s úhlopříčkou 9 m však bylo nutno poprvé umístit na jiné místo, tentokráte přímo na travnaté ploše fotbalového hřiště ve sportovním areálu, protože na předchozí ploše vyrostly tenisové kurty. Bylo nutno překonat překážky týkající se ukotvení plátna a opečovávaný zelený pažit nebylo možno narušit. Nakonec nám bylo povoleno na trávník přistavit vozidla a plátno ukotvit k nim.

K občerstvení to neměli návštěvníci daleko, opět byl velký zájem o bramborové spirály i popcorn, a pak už se jen čekalo na tmu. Dětem se film velmi líbil a byli
jsme potěšeni zjištěním, že se těší i na sedmé promítání, které se uskutečnilo v pátek 29. června, kdy nás v Hněvotíně navštívil Hurvínek a kouzelné muzeum. Tentokráte přišlo přibližně 110 dětí. Výtěžek z letošních letních filmových produkcí bude použit na PraPra-tématický výlet, kterého se děti zúčastní v rámci 4. letního pobytového tábora spolku ProVás Hněvotín ve výcvikovém areálu UP Olomouc Pastviny. Srdečně děkujeme všem dobrovolným nadšencům, kteří nám pomáhají při stavbě a likvidaci konstrukce, prodeji občerstvení a následném úklidu.

PN

To Top