Olomoucký deník o nás napsal…

Pro Vás Hněvotín: nadšenci pořádají dětské tábory i výlety pro seniory

1.3.2021 04:27
Magda Vránová

Spolek Pro Vás Hněvotín funguje v obci šestým rokem. Za tu dobu se stal pořadatelem mnoha volnočasových akcí pro děti, mládež, seniory i celé rodiny. Velmi oblíbené jsou dětské letní tábory, kterých se každoročně zúčastní desítky dětí.

Hněvotínští se dali dohromady v roce 2015 proto, aby nabídli místním dětem a mládeži nové možnosti, jak trávit volný čas. Spolek Pro Vás Hněvotín se postupně pustil do menších i větších akcí, z mnoha z nich už je dnes tradice.

„Pořádáme výlety pro seniory s dětmi a rodiny, byli jsme například v Pekle Čertovina nebo v Kovozoo. Připravujeme velikonoční a vánoční výzdobu obce. Společně jsme vyrobili betlém, který každoročně tvoří výzdobu místního kostela svatého Leonarda. Založili jsme letní kino Provázek, promítáme v květnu a červnu na zdejším fotbalovém hřišti,“ popsal pestrý výčet aktivit předseda spolku Petr Niessner.

Kromě jednodenních akcí se členové spolku pustili i do větších „výzev“, pořádají například pobytový letní tábor.

„Každoročně se jej zúčastní přibližně stovka hněvotínských dětí. Loni jsme jej měli zaměřený na čáry a kouzla, letos by měl proběhnout pod názvem Po stopách Sherlocka Holmese. Finančně na tábor přispívá obec a místní firmy a sponzoři. Vedoucími jsou zdejší rodiče. Pro některé je zajímavé zjistit, jak náročné je ´ukočírovat´ takovou bandu dětí a udržet je v určitých mantinelech. Mnozí se pak jinak dívají na práci učitelů, když si sami vyzkoušejí, co to vlastně obnáší,“ poznamenal s úsměvem Petr Niessner.

Tábor proběhne už posedmé a o příznivce nemá nouzi.

„Jak děti postupně odrůstají, podílejí se také na jeho organizaci. Z některých se stávají instruktoři, jiní nám pomáhají s focením a psaním článků na webové stránky. Jsem moc rád, že se nám podařilo dát dohromady partu lidí, kteří mají zájem, aby děti měly krásné zážitky a obětují tomu spoustu volného času a energie. Těšíme se na to, až se situace zlepší a vyrazíme společně na výlety nebo zase budeme na hřišti promítat v letním kině,“ dodal předseda spolku.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/lide-odvedle/pro-vas-hnevotin-petr-niessner-20210301.html

To Top