Olomoucký deník o naší velikonoční výzdobě

I letos se o naší velikonoční výzdobě zmínil Olomoucký deník v jednom ze svých článků:

Obří zajíci a slepice opět zdobí Hněvotín, lidé se u nich fotí

12.4.2022 12:04
Magda Vránová

Do velikonoční výzdoby obce se opět pustili v Hněvotíně na Olomoucku. Prostranství naproti kostela svatého Leonarda tam už zdobí veselí zajíčci, slepička a kohoutek vyrobení ze slámy a nazdobení pestrými pentlemi a jarními motivy. Zastavují a fotografují se u nich nejen místní rodiny s dětmi, ale i přespolní, kteří vesnicí jen projíždějí.

Velké slaměné velikonoční dekorace pro radost místních obyvatel připravuje už pátým rokem spolek Pro Vás Hněvotín.

„Vždycky se sejdeme s rodiči a vyrazíme do přírody na vrbové proutí. Tentokrát ale bylo opravdu aprílové počasí. Když jsme řezali proutky, tak u nás dokonce sněžilo. Upletli jsme maxipomlázku, proutěné hnízdo pro uložení velkých sádrových vajec a společně s dětmi jsme malovali kraslice, abychom měli barevná vajíčka pro výzdobu našeho oblíbeného stromu Vajíčkovníku,“ popsal přípravy předseda spolku a zároveň místostarosta obce Petr Niessner.

Děti z místní mateřinky a základní školy se také letos mohou zapojit do soutěže o sladké odměny.

„Stačí, když si nazdobí kraslici, pověsí ji na Vajíčkovník a vyfotografují se u něj. Pak fotky pošlou na e-mail našeho spolku a nějaká dobrota je určitě nemine. Jsme rádi, že se na velikonoční výzdobě podílí celá vesnice a místní žijí nadcházejícími svátky jara. Plánujeme, že v příštím roce bychom k našim slaměným zvířátkům přidali ještě něco nového,“ dodal Petr Niessner.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/velikonocni-vyzdoba-hnevotin-2022.html

 

To Top