Výlet do pekla Čertovina a vesničky Podlesíčko 28. 4. 2018

Na konci dubna se padesátka odvážných Hněvotíňáků  vypravila do PEKLA. Tato unikátní stavba opravdového pekla se otevřela pro veřejnost v roce 2015 na Vysočině v blízkosti obce příznačně zvané Čertovina. Cesta dlouhá přes 100 km nám v autobuse rychle uběhla a naši výpravu u pekelné brány přivítal svérázný čert Lucián, který se nám stal i průvodcem po třech patrech ukrytých v podzemí. My „holota hříšná“ jsme měli možnost osobně se seznámit nejen s obyvateli pekla, ale vybraní z nás dokonce byli nuceni vyzkoušet na vlastní kůži pekelné stroje a nástroje. Všudypřítomné řinčení řetězů, kvílení hříšníků smažících se v kotlích a praskání ohně bylo velmi autentické a někteří menší návštěvníci se dokonce chvilku i báli. Všechny obavy ale rychle zmizely, podívali jsme se do čertovské školy i kuchyně a nakonec nás přivítal sám LUCIFER, aby nám sdělil, že po důkladné inspekci Knihy hříchů bylo zjištěno, že z naší výpravy zatím Peklo nikoho nežádá, a proto si na nás klidně ještě pár roků počká. Po prohlídce pekelného doupěte nám bylo dopřáno bohatého pohoštění v úžasném stylovém šenku, kde jsme měli možnost nacpat svá vyhladovělá břicha čertovskými pochoutkami a spláchnout prach a popel osvěžujícím černým pivíčkem.  O Pekle se nedá vyprávět, peklo se musí zažít!

Vyslovujeme velké uznání skupince nadšenců kolem pana Pavla Lapáčka, kteří investovali nemalé úsilí a finance do realizace tohoto obřího projektu a za šest let vytvořili na zelené louce (a hlavně pod ní) za pomoci zlatých českých ručiček toto unikátní dílo – PEKLO NA ZEMI, navíc bez pomoci evropských či jiných dotací. Velký obdiv též patří všem čertům a čerticím, kteří neúnavně a s mimořádnou dávkou humoru umějí nám hříšníkům zprostředkovat čertovské žití a bytí. Více info najdete na www.peklocertovina.cz

Náš výlet pak pokračoval do nedaleké Pohádkové vesničky Podlesíčko ,kde nás čekal Vodník s kamarádkou čarodějnicí Kanimůrou. Prošli s námi všech 10 malebných domečků a ve zkratce připomněli nejen dětem ty nejznámější české pohádky a jejich postavičky.

Těšíme na další společně strávené chvíle při poznávání krás či zajímavostí naší vlasti.

PN.

To Top